FOTO

 V dnešní době je náš trh zaplaven celou řadou výrobků od renomovaných značek až po levné druhy produkce  dálného východu. Pro porovnání parametrů jednotlivých typů můžeme najít spousty hledisek. Cenou počínaje, přes různé technické parametry a mechanické provedení až po design. Je těžké se rozhodovat, který typ pro jakou aplikaci zvolit. Nechci se v tomto článku zabývat rozsáhlou teorií a vysvětlování všech technických parametrů, které mají na správnou činnost zásadní vliv, ale chtěl bych pouze pomocí malé fotogalerie přiblížit jak je důležitý i lidský faktor.

Závěrem lze pouze dodat, že v praxi se mnohdy nelze dopátrat v zadávacích podmínkách, jaké technologické vlastnosti jsou stanoveny. Většinou jsou investorovy vnuceny jakýmsi projektem.Pouze seriózní a zkušení dodavatelé jsou připraveni diskutovat o vlastnostech technologie a nabídnout alternativní řešení. Když ale ten tlak na cenu je tak velký ..... tak proč stavět slaboproudé systémy technologicky odpovídající dnešní době, vždyť  vlastně o technické řešení vůbec nejde. Škoda!!!

                                                           

  10                               16     Když  se to povede                                      

    11       Tady se při kontrole BOZP objevila jediná závada,               prodlužovačka neměla výrobní číslo. Ještě že ty koordinátory máme. Stačí lihovka a má 013 .

12    Evropský fond pro regionální rozvoj - investice do naší budoucnosti.

13  Ještě pohled za výše uvedený rozvaděč. Pro experty přiklepávající  dotace , slušně se tomu říká "seno" a neslušně "spras".Podle autora tohoto díla ( zemědělec nebo ..... ). Kupodivu všichni jsou spokojeni.

26  Někdy se ty kabílky narovnají tak že se i odstupy a vzdálenosti dodrží....

   29  ...... ale zde se to muselo asi zlevnit a tudíž nacpat do jednoho žlábku s elektroinstalací tak brutálně ,až se rozvaděč raději oběsil.

 14 Záložní zdroj ....

    34 .....i tento, přišly na šestimístnou částku a bez řádné údržby nedopadly po třech letech příliš dobře.

      15  Naopak zdroj  12V/80Ah s cyklickým dobíjením přišel na "zadarmiko" a  navíc má prohlášení o shodě a certifikaci k systému Siemens , neboť  napájí jeden podsystém EZS  a při roční kontrole  si vždy  vysloužil kulaťoučké razítko  - DLE ČSN EN 50131 BEZ ZÁVAD .

22  A ještě jeden záložní zdroj v systému EZS.  Plechová krabice je na vyprojektovaném místě, komise odborně pokývala hlavami ( přeci nás kamarád neošálí ) hlavně že máme plnou hrst certifikátů a prohlášení o řádně provedené kontrole. A byl nejlevnější. Přesně o 0.47%. ( odložený transformátor byl samozřejmě nefunkční ). Bohužel takovým případům cenově konkurovat nelze. A cena je dnes bohužel jediné kritérium.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

T-SERVIS Jiří Nešněra
Nerudova 1310
Červený Kostelec 549 41
Tel.:  491 46 21 22    kancelář 7-13 hod                                                                                                 GSM : 602 32 33 88
E-mail: t-servis@wo.cz 

IČO : 40132391    DIČ : CZ6402162118

map

..........................................................................

SHÁNÍME PRACOVNÍKA-CI SE ZNALOSTÍ

PRÁCE V ACADu  I EXTERNĚ,

ELEKTROMONTÉRY PRO SLBOPROUDÉ

MONTÁŽE ( převážně okresy Na a Tu )